By using our service you accept the use of cookies.

Andreas LUNDBERG

1973, 20th century, Sweden

Also known as: AL

Name Andreas LUNDBERG
Birth 1973, Sweden

Andreas Lundbergs arbeider er fylt med kontraster og sterke farger. Mønstre er noe som går igjen; enten iform av lek med bokstaver og grafiske ordbilder, eller striper, prikker eller former i sterke farger.

Han jobber med en kraftfull og særpreget teknikk, som gir levende myke former med en mystikk som varer, som gir assosiasjoner til naturen. Lyset er sentralt og bildene gir en magisk følelse. Lundberg jobber med flere ulike teknikker der bl.a. maleri, grafikk og tekstil inngår. Han har også tatt fotoene i den svenske boken Meditation av Ulrica Norberg.

Source: http://www.fineart.no/kunstner/andreas-lundberg#Biografi

Andreas Lundbergs måleri är färgat av det abstrakta som för associationen till bla Cobra-gruppens normer där det spontana målandet prioriterades med förebilder som bla Jean Dubuffet, Paul Klee och Joan Miro. Lundberg arbetar med kontraster; starka färger i en kraftfull och särpräglad teknik som ger levande mjuka former med en mysticism som varar och för tankarna till bla naturen.
Ljuset är centralt och bilderna har en magisk verkan. Andreas Lundberg arbetar i flera olika tekniker där bla måleri, grafik och textil ingår.

Source: http://www.konstbolaget.se/konstnar/andreas-lundberg

Super Dots by Andreas LUNDBERG

Super Dots

Price SEK 4,000 (€436)
Estimated SEK 6,000
Dots by Andreas LUNDBERG

Dots

Price SEK 1,600 (€185)
Estimated SEK 1,000
Dots by Andreas LUNDBERG

Dots

Price SEK 2,000 (€226)
Estimated SEK 1,000
Superlandscape 8 by Andreas LUNDBERG

Superlandscape 8

Price SEK 850 (€93)
Estimated SEK 1,200
Komposition by Andreas LUNDBERG

Komposition

Price SEK 900 (€90)
Estimated SEK 1,200
Komposition by Andreas LUNDBERG

Komposition

Price SEK 3,700 (€374)
Estimated SEK 3,000