By using our service you accept the use of cookies.

Nicolai Johannes ASTRUP

1880–1928, Norway

Also known as: NA

Name Nicolai Johannes ASTRUP
Birth 1880, Norway
Died 1928, Norway

Etter å ha studert hos Christian Krohg på Académie Colarossi i Paris kom Astrup hjem til Norge i 1902 og slo seg ned i hjembyda. Møtet med hjembygda utløste et maleri med farger som hentet næring fra naturen der. Særlig hadde han et fint øye for den rike skalaen av grønntoner og jordfarger som den regnfulle vår og sommer på Vestlandet lokket frem.

Source: www.blomqvist.no

Akt by Nicolai Johannes ASTRUP

Akt

Price SEK 5,500 (€604)
Estimated SEK 8,000–10,000
Befringstøylene by Nicolai Johannes ASTRUP

Befringstøylene

Price SEK 16,000 (€1,799)
Estimated SEK 20,000–30,000
äldre Man by Nicolai Johannes ASTRUP

äldre Man

Price SEK 6,000 (€675)
Estimated SEK 8,000–10,000
Landskap by Nicolai Johannes ASTRUP

Landskap

Price SEK 50,000 (€5,969)
Estimated SEK 60,000–70,000
Liten Kornstaur by Nicolai Johannes ASTRUP

Liten Kornstaur

Price NOK 100,000 (€11,938)
Estimated NOK 80,000–120,000