By using our service you accept the use of cookies.

Svante PETRI

1944, Sweden

Also known as: SP

Name: Svante PETRI
Birth: 1944, Sweden

Svante Petri biografi:

Utställningar

Kungälv 1972
Kungälv 1973
Uddevalla 1973
Strömstad 1974
Kungälv 1975
Galleri AE Göteborg 1976
Galleri AE Göteborg 1977
Galleri Heland Stockholm 1979
Galleri AE Göteborg 1980
Galleri AE Göteborg 1982
Indevo Stockholm 1988
Galleri AE Göteborg 1989
Galleri Ferm Göteborg 1990
Galleri Ferm Göteborg 1992
Galleri Lilja Stockholm 1998
Galleri Lilja Stockholm 1999
Galleri Lilja Stockholm 2001
Galleria Dix Helsingfors 2002
Galleri Lilja Stockholm 2002
Galleri Lilja Stockholm 2004
Galleri Lilja Stockholm 2005
Galleri Lilja Stockholm 2007
Galleri Lilja Stockholm 2008
Galleri Lilja Stockholm 2010
Galleri Lilja Stockholm 2011

Samt deltagit i ett flertal samlingsutställningar i Sverige och utomlands.

Source: http://svantepetri.se