By using our service you accept the use of cookies.

Theodor SØVIG

1842–1892, Norway

Also known as: Sövig

Name Theodor SØVIG
Birth 1842, Norway
Died 1892

\"Søvig fikk borgerskap i Bergen som malermester i 1860, men gikk etter få år over til å male skutemalerier sammen med Frederik Martin Sørvig. Etter hvert viet han seg helt til marinemaleriet, hovedsakelig i olje, og deltok på utstillinger både i Norge og i utlandet, bl.a. i London 1883.\" Bjørklund side 175

Source: www.blomqvist.no

Haakon Jarl by Theodor SØVIG

Haakon Jarl (1880)

Price SEK 0 (€0) Not sold
Estimated SEK 60,000–80,000