By using our service you accept the use of cookies.

Arvid AHLBERG

1851–1932, Sweden

Also known as: AAG

Name: AHLBERG
Birth: 1851
Died: 1932
Kustlandskap I Solnedgång by Arvid AHLBERG

Kustlandskap I Solnedgång

Price SEK 1,600 (€171)
Estimated SEK 1,500
Segelbåt, S K 6:a, Samt Fyrmastad Bark by Arvid AHLBERG

Segelbåt, S K 6:a, Samt Fyrmastad Bark (-29)

Price SEK 3,200 (€354)
Estimated SEK 5,000
Segelbåt by Arvid AHLBERG

Segelbåt (-09)

Price SEK 16,000 (€1,808)
Estimated SEK 4,000
Fartygsporträtt Av Svensk Korvett, Enligt Påskrift A Tergo Saga by Arvid AHLBERG

Fartygsporträtt Av Svensk Korvett, Enligt Påskrift A Tergo Saga (1900)

Price SEK 6,500 (€701)
Estimated SEK 5,000–7,000