By using our service you accept the use of cookies.

Einar HYLANDER

1913–1989, Sweden

Also known as: EH

Name: HYLANDER
Birth: 1913
Died: 1989
När Gud Stänger En Dörr, öppnar Han Ett Fönster by Einar HYLANDER

När Gud Stänger En Dörr, öppnar Han Ett Fönster

Price SEK 5,800 (€670)
Estimated SEK 1,500
Ordfläta by Einar HYLANDER

Ordfläta

Price SEK 6,500 (€731)
Estimated SEK 8,000–10,000
Människan Dukar Under För Döden Endast På Grund Av Sin Viljas Svaghet by Einar HYLANDER

Människan Dukar Under För Döden Endast På Grund Av Sin Viljas Svaghet (-65)

Price SEK 2,300 (€257)
Estimated SEK 3,000
Solitude by Einar HYLANDER

Solitude (1981)

Price SEK 17,000 (€1,626)
Estimated SEK 8,000–10,000
Landskap by Einar HYLANDER

Landskap

Price SEK 0 (€0)
Estimated SEK 3,000