By using our service you accept the use of cookies.

Barbro BÄCKSTRÖM

1939–1990, Sweden

Also known as: BB

Name: BÄCKSTRÖM
Birth: 1939
Died: 1990

"front". Gråblå Lackering. Sign Bb Och Hb (1972)

Price SEK 6,400 (€747)
Estimated SEK 2,000
Kropp by Barbro BÄCKSTRÖM

Kropp

Price SEK 110,000 (€12,082)
Estimated SEK 125,000–150,000
Ansikte by Barbro BÄCKSTRÖM

Ansikte

Price SEK 22,000 (€2,416)
Estimated SEK 25,000–30,000
Komposition by Barbro BÄCKSTRÖM

Komposition (1981)

Price SEK 650 (€71)
Estimated SEK 1,500
Vieta by Barbro BÄCKSTRÖM

Vieta (-88)

Price SEK 8,500 (€903)
Estimated SEK 8,000–10,000
Kropp by Barbro BÄCKSTRÖM

Kropp

Price SEK 100,000 (€10,628)
Estimated SEK 100,000–125,000
Jesu Födelse by Barbro BÄCKSTRÖM

Jesu Födelse (1962)

Price SEK 4,500 (€478)
Estimated SEK 5,000–6,000
Vågform by Barbro BÄCKSTRÖM

Vågform (1971)

Price SEK 14,000 (€1,521)
Estimated SEK 6,000–8,000
Untitled by Barbro BÄCKSTRÖM

Untitled (1989)

Price SEK 14,000 (€1,518)
Estimated SEK 8,000–10,000
Aquena by Barbro BÄCKSTRÖM

Aquena (Executed 1989)

Price SEK 26,000 (€2,820)
Estimated SEK 15,000–20,000
Par by Barbro BÄCKSTRÖM

Par (1987)

Price SEK 300,000 (€28,695)
Estimated SEK 200,000–250,000
Hand by Barbro BÄCKSTRÖM

Hand (1977)

Price SEK 110,000 (€10,624)
Estimated SEK 50,000–75,000
Farkost by Barbro BÄCKSTRÖM

Farkost

Price SEK 32,000 (€3,091)
Estimated SEK 30,000–40,000
Avstannad Rörelse Framåt by Barbro BÄCKSTRÖM

Avstannad Rörelse Framåt (-66)

Price SEK 14,000 (€1,352)
Estimated SEK 10,000–12,000