By using our service you accept the use of cookies.

Pelle SWEDLUND

1865–1947, Sweden

Also known as: PS

Name: SWEDLUND
Birth: 1865
Died: 1947
Kväll I Bretagne by Pelle SWEDLUND

Kväll I Bretagne

Price SEK 12,000 (€1,397)
Estimated SEK 12,000–15,000
Svanornas Sömn - Brügge by Pelle SWEDLUND

Svanornas Sömn - Brügge

Price SEK 12,000 (€1,397)
Estimated SEK 18,000–20,000
Job by Pelle SWEDLUND

Job

Price SEK 38,000 (€4,423)
Estimated SEK 18,000–20,000
Den Gamla Linden Vid Engesberg by Pelle SWEDLUND

Den Gamla Linden Vid Engesberg (-05)

Price SEK 1,600 (€192)
Estimated SEK 3,000
Solnedgång över S:t Nicolai Kyrkoruin - Visby by Pelle SWEDLUND

Solnedgång över S:t Nicolai Kyrkoruin - Visby (-21)

Price SEK 17,000 (€1,878)
Estimated SEK 20,000–25,000
Le Soleil De Rome by Pelle SWEDLUND

Le Soleil De Rome

Price SEK 20,000 (€2,210)
Estimated SEK 20,000–25,000
Solnedgång I Havet - Visby by Pelle SWEDLUND

Solnedgång I Havet - Visby (Executed ca. 1910)

Price SEK 20,000 (€2,240)
Estimated SEK 20,000–25,000
Gäfle Hus by Pelle SWEDLUND

Gäfle Hus (-95)

Price SEK 40,000 (€4,480)
Estimated SEK 40,000–50,000
Brügge by Pelle SWEDLUND

Brügge (99)

Price SEK 1,300 (€138)
Estimated SEK 1,500
Kyrkoexteriör Med Nunnor by Pelle SWEDLUND

Kyrkoexteriör Med Nunnor (1900)

Price SEK 6,500 (€635)
Estimated SEK 4,000–5,000
Man I Park by Pelle SWEDLUND

Man I Park

Price SEK 3,500 (€342)
Estimated SEK 4,000–5,000
Parklandskap Med Kvinna Vid Ett Tempietto by Pelle SWEDLUND

Parklandskap Med Kvinna Vid Ett Tempietto

Price SEK 9,500 (€908)
Estimated SEK 12,000–15,000